تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

باران دلتنگی - کریپتون S3، لیزری با قابلیت کور کردن چشم فضانوردان

کریپتون S3، لیزری با قابلیت کور کردن چشم فضانوردان

شنبه 19 شهریور 1390 01:30 ق.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: چشم ها ، کنترل ، کره جنوبی ، اختراعات ، پدیده های علمی ، آمریکا ، خبر ، الکترونیک ، علمی ،

و در صورت عدم رعایت ایمنی، چشم خودتان! شرکت Wicked Laser به تازگی نورانی ترین لیزر جهان را با نام S3 Krypton Laser، در رکورد های گینس به ثبت رسانده است. لیزری که می تواند در حد یک سلاح مخرب باشد. این گجت، با 86 میلیون لوکس نور تولیدی خود، بردی برابر 137 کیلومتر دارد. یعنی اگر آن را به آسمان بگیرید، تا لبه اتمسفر زمین پیش خواهد رفت.

روشنایی این لیزر حدودا 8000 برابر روشنایی خورشید است و هنگام استفاده از آن حتما باید عینک ایمنی به چشم داشته باشید. عینک مخصوصی که همراه لیزر ارائه می شود. سنسور ها و میکروپروسسور های این لیزر هم مسئول اند؛ شرایط را طوری تنظیم کنند که هنگام در دست گرفتن بدنه آلومینیومی S3، دستتان نسوزد.

بالاترین مدل این لیزر با قیمتی 1000 دلاری در دسترس خواهد بود. اما قیمت مدل های پایین تر آن از 300 دلار شروع می شود. نمی توان تصور کرد که لیزری با این میزان نور و برد، چه کاربرد هایی می تواند داشته باشد. شاید یک پرزنتیشن زیبا روی کوه! کافی است یکی از این لیزر ها را به دست آورده و هر نقطه ای را از یک قدمیتان گرفته تا فاصله 137 کیلومتری روشن کنید. فقط مواظب چشمان انسان های بی گناه هم باشید!
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -