تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

باران دلتنگی - بهشت زیر پای کدام مادران است؟

بهشت زیر پای کدام مادران است؟

چهارشنبه 7 دی 1390 11:52 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: عفاف و حجاب ، شهدا ، چشم ها ، مردانگی ، آخرالزمان ، امام زمان(عج) ،

1:

*  ای رسول ما به مومنان بگو چشم های خود را ( از نگاه به نامحرمان ) فرو گیرند ، و عفاف و حجاب خود را حفظ کنند.  این برای آنان پاکیزه تر است . خداوند از آنچه انجام می دهید آگاه است                                                         سوره نور آیه 30

* و نیز به زنان با ایمان بگو : دیدگان خویش را ( از نا محرمان ) فرو آورند و پاکدامنی ورزند و زیور و آرایش خویش را جز آن چه ظاهر است ، نمایان نکنند و باید روسری های خود را بر سینه افکنند و زیور و آرایش خود را آشکار نکنند ، جز برای شوهران و پدران و...

سوره نور  _  آیه 33


* ای پیامبربه همسران و دختران خود و زنان مومنان بگو که خویشتن را با چادر های خود بپوشانند که این کار ، برای اینکه در عفت شناخته شوند تا مورد آزار قرار نگیرند ، یهتر است ، و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است.                     

                                               سوره احزاب   - آیه 59                 

:2                                                     

*حضرت محمد (ص):  بهترین زنان شما ، زنی است که برای شوهرش آرایش و خودنمایی کند ، ولی خود را از نامحرمان بپوشاند.

                                                                                              مکارم الاخلاق     ص 200                                         

*امام صادق (ع) : برای زن مسلمان جایز نیست که روسری و پیراهنی بر تن کند که بدنش را نپوشاند. 

                                                                          اصول كافی     396/3

* امام رضا (ع) : حرام شد نگاه به موهای زنان برای آنکه اگر موهای آنان در برابر مرد نامحرم آشکار شود باعث تحریک و جلب خواهد شد . (واین جلب شدن مردان به زنان ) فساد و بی بند و باری را به دنبال دارد و سبب می شود که (مردم) در کارهای حرام وارد بشوند.

                                                                                        علل الشرایع  - 565/2

*امام علی (ع) : در آخرالزمان که بدترین زمان هاست ، زنان بی حجاب و برهنه آشکار می شوند که با زینت و آرایش بیرون می آیند ، آنان از مرز  دین خارج شده اند و در فتنه ها وارد گشته اند ، و به سوی شهوات ها تمایل و شتاب دارند . حرام ها را حلال می کنند و سرانجام در دوزخ گرفتا ر عذاب ابدی خواهند شد.                                            

 

بهشت زیر پای کدام مادران است؟

پروردگار هستی برای انسان ها آزمایش های غالبا دشوار قرار داد. و از جمله، آزمون هایی سخت را برای جنس مونث انسان . جنس مونث می تواند امید این را داشته باشد تا به حدی بلند مرتبه بشود که بهشت را زیر پای خود احساس کند. و همه می دانیم  رسیدن به این هدف والا هم بدون آزمودن امکان ندارد.

حفظ حیا و ، عفت ، پاکدامنی و تربیت فرزند صالح و همسر داری به قدری برای خداوند با ارزش و گرامی است که هر زنی راکه از این آزمون های به واقع سخت در این دنیای پر زرق و برق سرافراز بیرون آید به مرتبه ای می رساند که این توصیف برایش صدق می کند. ولی  اگر خدای ناکرده عده ای راه بی حیایی و بی دینی و گریزان از همسر و خانواده را پیش گیرند نه تنها بهشت زیر پای آنان نیست بلکه بنا به روایات در درون جهنم جایگاه دارند و در آتش جهنم می سوزند.

در واقع می توان گفت بهشت زیر پای مادرانی است که حیا و عفت را در خود حفظ می کنند و آنرا پرورش می دهند . خویشتن را تنها متعلق به خانواده و همسر می دانند و خود را برای کسی جز همسر نمی آرایند. بیشترین و با ارزش ترین زمان خود را کنار خانواده می گذرانند و تربیت صحیح فرزندان و بر آوردن نیاز های شرعیه همسران را بزرگ ترین جهاد در راه خدا می دانند. بهشت زیر پای مادرانی است که اولین درسی را که به کودکان خود می آموزند، خدا پرستی و خدا دوستی است . بهشت زیر پای مادرانی است که اجازه نمی دهند هیچ مرد نامحرمی حتی با نگاهش وارد حریم خصوصی او شود.

خداوند نه تنها بهشت را زیر پای مادرانی قرار نداده که عفیف نیستند و درآرایش کردن، بین همسر و انظار عموم هیچ فرقی قائل نیستند( و گاهی هم برای غیر همسر راغب تر به آرایش هستند) بلکه آتشی بر افروخته  را محیای آنها کرده است . آتشی را زیر پای زنی قرار می دهد که مادری خوب برای فرزندانش نیست، هیچ تفاوتی را بین خانواده و غیره قائل نیستند و خودش را در اقلام مختلف در خدمت افرادی جز خانواده قرار می دهند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -