تبلیغات

کد دعای فرج برای وبلاگ

باران دلتنگی - مطالب مرداد 1389

رمضان ماه برکات الهی

دوشنبه 25 مرداد 1389 11:56 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، مذهبی ، عمومی ، پیامک ، عاشقانه ،

ماه مبارک رمضان(1)

 

دم دم افطار است،چو بشکفت غنچه های سبز دعا

تورا به مهدی سوگند التماس دعا...

 

ماه رمضان مبارک(2)


ماه مبارک رمضان(3)


رمضان
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

وصیت نامه عجیب حسین پناهی

شنبه 23 مرداد 1389 01:23 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، خبر ، مذهبی ، عمومی ، پیامک ، عاشقانه ،

روی تابوت و کفن من بنویسید: این عاقبت کسی است که زگهواره تا گور دانش بجست...

حسین پناهی

قبر مرا نیم متر کمتر عمیق کنید تا پنجاه سانت به خدا نزدیکتر باشم.
بعد از مرگم، انگشتهای مرا به رایگان در اختیار اداره انگشتنگاری قرار دهید.
به پزشک قانونی بگویید روح مرا کالبدشکافی کند، من به آن مشکوکم!
ورثه حق دارند با طلبکاران من کتک کاری کنند.
عبور هرگونه کابل برق، تلفن، لوله آب یا گاز از داخل گور اینجانب کیدا ممنوع است.
بر قبر من
پنجره بگذارید تا هنگام دلتنگی، گورستان را تماشا کنم.
کارت شناسایی مرا لای کفنم بگذارید، شاید آنجا هم نیاز باشد!
مواظب باشید به تابوت من آگهی تبلیغاتی نچسبانند.
روی تابوت و کفن من بنویسید: این عاقبت کسی است که زگهواره تا گور دانش بجست.
دوست ندارم مردم قبرم را لگدمال کنند. در چمنزار خاکم کنید!
کسانی که زیر تابوت مرا میگیرند، باید هم قد باشند.
شماره تلفن گورستان و شماره قبر مرا به طلبکاران ندهید.
گواهینامه رانندگیم را به یک آدم مستحق بدهید، ثواب دارد.
در مجلس ختم من گاز اشکآور پخش کنید تا همه به گریه بیفتند.
از اینکه نمیتوانم در مجلس ختم خودم حضوریابم قبلا پوزش می طلبم.

روحش شاد

جمع آوری مطلب:علی فلاح نژاد

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 28 دی 1389 04:31 ب.ظ

نصب بزرگترین ساعت دنیا در مکه

شنبه 23 مرداد 1389 12:54 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، خبر ، مذهبی ، عمومی ،

meccaclock_narenji_ir.jpg

شهر مکه که یکی از شهر های مقدس مسلمانان بوده و هم ساله پذیرای میلیون ها مسافر از سراسر دنیا برای انجام مناسک حج است، برای نصب بزرگترین ساعت دنیا انتخاب شده. دولت عربستان قصد دارد با نصب این ساعت در آینده پایه گذار استاندارد زمانی جدیدی به نام Mecca time باشد و در کنار استاندارد گرینویچ عرض اندام کند.

 

شمارش لحظات برای این ساعت همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در مکه آغاز شد. ارتفاع این ساعت ۳۸۰ متر بوده و برفراز یک برج به ارتفاع ۵۷۷ متر در مرکز شهر مکه و نزدیک به مسجد الحرام نصب شده است. صفحه این ساعت در چهار وجه با قطر ۴۶ متر، غروب ها از فاصله ۱۷ کیلومتری دید دارد.

 

این ساعت به کمک دو میلیون لامپ LED روشن می شود. رنگ این لامپ ها در اوقات پنجگانه نماز سبز خواهد بود. برای تصور عظمت این مجموعه می توان گفت که این آسمان خراش ۶ برابر بزرگتر از برج بیگ بن در لندن است.

 

ساختمان برج که خود حکم پایه ای جهت قرار گرفتن این ساعت را دارد، شامل یک مرکز خرید، ۲۰۰۰ اتاق هتل و همچنین دارای فضای کافی جهت اقامه نماز برای ۳۰۰۰۰ نمازگزار می باشد.

 

از این پس چشم انداز زیبای این برج و ساعت هم به دیگر جاذبه های توریستی شهر مکه اضافه می شود.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

عشق یعنی چی؟

یکشنبه 17 مرداد 1389 02:36 ق.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، پیامک ، عاشقانه ،

اینم چند نصیحت دوستانه

عشق یعنی ... دفتر تلفن محرمانه نداشته باشی

عشق یعنی ... مجبور نباشی تنهایی غذا بخوری

عشق یعنی ... رازی بین من و تو

عشق یعنی ... آرزوهاتون رو به همدیگه بگین

عشق یعنی ... به هزار زبون بهش بگی دوستت دارم

عشق یعنی ... كسی كه دلتو می بره

عشق یعنی ... همین كنار هم بودن

عشق یعنی ... بعضی وقتا اشك زیاد ریختن

عشق یعنی ... نیرویی كه توی فضا می چرخه

عشق یعنی ... احساس فوق العاده

عشق یعنی ... آدم احساس كنه زمین زیر پاش نیس

عشق یعنی ... ضربه فنی شدن

عشق یعنی ... این فكر كه چقدر خوبه اون تو رو بخواد

عشق یعنی ... قشنگ ترین لباستو براش بپوشی

عشق یعنی ... ترانه ای كه تو رو به یاد اون میندازه

عشق یعنی ... بذاری از خودش تعریف كنه

عشق یعنی ... كه منتظر تلفنش باشی

عشق یعنی ... بدونی واسه تولدش بایدكیك خونگی درست کنی

عشق یعنی ... بدونی واسه تولدش چه هدیه ای دوست داره

عشق یعنی ... با نگاهت اونو به خودت جذب كنی

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 17 مرداد 1389 02:54 ق.ظ

سخنی جالب

یکشنبه 17 مرداد 1389 02:22 ق.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، عمومی ، پیامک ،

 

روزی انیشتین به چارلی چاپلین هنرمند بزرگ گفت :«می دانی آنچه باعث شهرت تو شده چیست؟

این است که همه کس حرف تو را می فهمد!»

چارلی هم خنده ای کرد و گفت:« تو هم می دانی آنچه باعث شهرت تو
 شده چیست؟

این است که هیچکس حرف تو را نمی فهمد!»

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 17 مرداد 1389 02:52 ق.ظ

نمیدونم چی بگم؟!

پنجشنبه 14 مرداد 1389 11:13 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، خبر ، الکترونیک ، مذهبی ، عمومی ،

ماهواره

حتما تا به حال به پشت بام منزل خود رفته اید شاید با مشاهده سطحی بر پشت بام خانه ها و آپارتمان ها و یا حتی کنار پنجره ها این سوال در ذهن شما خطور کند که مگه ماهواره آزاد شده ؟ پس این همه دیش

در پشت بام ها خبر از چه می دهد؟ حتماً میدونید استفاده شخصی (خانگی) از ماهواره طبق فتوای اکثر مراجع تقلید جایز نیست و حرامه و طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی استفاده از ماهواره در کشور ممنوع و غیر قانونیه. با این حساب و با توجه به رشد روز افزون استفاده کنندگان از ماهواره میشه این طور برداشت کرد که یا خدای نکرده مردم دین گریز شدند، یا قانون گریز و یا ماهواره آزاد شده و ما خبر نداریم.

با گذشت اتفاقات بعد از انتخابات ریاست جمهوری و عملکرد ضعیف رسانه ملی فضای رسانه ای کشور وارد مرحله جدیدی از حیات خود شد. بی اعتمادی بخش هایی از مردم نسبت به این رسانه فضایی برای رسانه های بیگانه فراهم آورد تا این رسانه ها تورهای صید مخاطب خود را در دریای ایرانیان بی اعتماد نسبت به صدا و سیمای دولتی بیندازد. یکی از مهمترین این رسانه ها فارسی 1 بود.

وقتی فارسی 1 می تواند سریال های پر طرفدار جهان را پخش کند؛( فرار از زندان ،لاست، فرند، 24 و ویکتوریا و.....) و با وجود دوبله ضعیفی که دارد مخاطب را جلوی رسانه اش میخکوب کند می تواند با فرهنگ، ارزش ها و پیش زمینه های ذهنی او هم بازی کند

فارسی 1 برای صید کردن مخاطبان ایرانی محدودیتی در به کار گیری از لوازم موجود ندارد، نه داخل ایران است که به ضوابط و قوانینی پایبند باشد و گرفتار سانسور شود و نه محدودیت اخلاقی برای پخش بسیاری صحنه ها دارد. اما فارسی 1 با شناختی که از فضای فرهنگی جامعه ایران دارد سعی کرده آرام آرام پیش رود، این شبکه خوب می داند که اگر بخواهد حجم گسترده ای از مخاطبان ایرانی را به خود جلب کند باید مولفه های فرهنگی آنها را در نظر بگیرد.

وقتی فارسی 1 می تواند سریال های پر طرفدار جهان را پخش کند؛( فرار از زندان ،لاست، فرند، 24 و ویکتوریا و.....) و با وجود دوبله ضعیفی که دارد مخاطب را جلوی رسانه اش میخکوب کند می تواند با فرهنگ، ارزش ها و پیش زمینه های ذهنی او هم بازی کند.
فارسی 1

فارسی 1 می كوشند با فرهنگ سازی غلط و عادی سازی مسایل غیر اخلاقی در جامعه مسلمان و متمدن ایران بنیان خانواده را در ایران متزلزل كنند.عشق، خیانت، شهوت؛ خوراک آلوده ای که در لوای زندگی زیبا و قشنگ بازیگران سریال ها، می شود روز و شب بینندگان آن؛ داستان آدم هایی که زندگیشان مملو از رابطه های جنسی، شهوت رانی ها و بی بند و باری هاست، داستان آدم هایی که مهترین دغدغه شان سقط بچه نامشروعشان است یا خیانت به همسرانشان موضوعاتی است که مخاطب ایرانی را میخکوب می کند.

داشتن ماهواره جرم است؟

به موجب قانون ممنوعیت استفاده از تجهیزات ماهواره ای مصوب 1373 ورود، توزیع و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره جز در مواردی كه قانون تعیین كرده است ممنوع می‌باشد و وزارت كشور موظف است با استفاده از نیروهای انتظامی و یا نیروی مقاومت بسیج در اسرع وقت نسبت به جمع‌آوری تجهیزات دریافت ‌از ماهواره اقدام نماید.

وزارت كشور موظف است با هماهنگی وزارت اطلاعات با وسایل ممكن نسبت به جلوگیری از ورود و توزیع تجهیزاتی كه صرفاً برای‌دریافت از ماهواره مورد استفاده قرار می‌گیرد اقدام نماید و ضمن توقیف وسایل فوق عاملین آن را با وسائل توقیفی به مراجع صالحه قضائی معرفی‌نماید. كلیه كالاهای ضبط و مصادره شده موضوع این قانون جهت توسعه پوشش رادیو و تلویزیونی كشور در اختیار سازمان صدا و سیمای‌جمهوری اسلامی ایران قرار می‌گیرد.

واردكنندگان، تولیدكنندگان و توزیع‌كنندگان تجهیزات دریافت از ماهواره علاوه بر ضبط و مصادره اموال مكشوفه توسط دادگاه‌ها به‌مجازات ده تا یكصد میلیون ریال محكوم می‌گردند
‌وظیفه سایر مسئولان

- كلیه دستگاه‌های فرهنگی كشور موظفند اثرات مخرب استفاده از برنامه‌های منحرف‌كننده را در جامعه تبیین نمایند.

- سازمان صدا و سیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (‌مؤسسه رسانه‌های تصویری) می‌توانند نسبت به ضبط و پخش آن دسته از‌برنامه‌های ماهواره كه مغایر با ارزش‌های و مبانی فرهنگ اسلامی و ملی نباشد اقدام نمایند.

- دستگاه‌ها و سازمان‌هایی كه برای انجام وظایف قانونی خویش لازم است از تجهیزات دریافت از ماهواره استفاده نمایند باید مجوز لازم را‌از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هماهنگی وزارتخانه‌های اطلاعات و پست و تلگراف و تلفن كسب نمایند.

- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همكاری وزارت پست و تلگراف و تلفن و سازمان‌های ذیربط موظفند با استفاده از اهرم‌های حقوقی و‌بین‌المللی در جهت حراست از مرزهای فرهنگی كشور و حفظ كیان خانواده علیه برنامه‌های مخرب و مبتذل ماهواره اقدام لازم را انجام دهند.

- نشر آگهی‌های تبلیغاتی از طرق مختلف توسط مطبوعات، صدا و سیما یا تبلیغات شهری كه متضمن جواز استفاده از برنامه‌های ماهواره‌می‌باشد ممنوع است.

مجازات متخلفات
ماهواره

واردكنندگان، تولیدكنندگان و توزیع‌كنندگان تجهیزات دریافت از ماهواره علاوه بر ضبط و مصادره اموال مكشوفه توسط دادگاه‌ها به‌مجازات ده تا یكصد میلیون ریال محكوم می‌گردند.

‌استفاده‌كنندگان از تجهیزات دریافت از ماهواره علاوه بر ضبط و مصادره اموال مكشوفه به مجازات نقدی از یك میلیون تا سه میلیون ریال‌محكوم می‌گردند.

‌الف - حمل ، نگهداری، نصب و تعمیر تجهیزات دریافت از ماهواره ممنوع و مرتكبین به مجازات نقدی از یك تا پنج میلیون ریال محكوم‌می‌گردند.

ب - وجوه دریافتی بابت مجازات مواد 8 و 9 این قانون به خزانه واریز و صد درصد (100%) آن جهت تأمین هزینه‌های اجرای این قانون و مقابله ‌با تهاجم فرهنگی در اختیار وزارتخانه‌های كشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار داده می‌شود تا در‌حدود اعتبارات مصوب بودجه سالانه كل كشور به مصرف برسد.

نکته:

پلیس همیشه با جرم مشهود برخورد می‌كند، به طوری كه در مكان‌هایی كه دیش ماهواره مشهود( قابل رویت) است، از سوی پلیس جمع‌آوری می‌شود و تا زمانی كه قانون مصوب سال 1373 مجلس شورای اسلامی مبنی بر جلوگیری از استفاده غیرمجاز از ماهواره‌ها پا برجاست، نیروی انتظامی هم مجری این مصوبه است. قابل ذکر است بدانید جمع‌آوری ماهواره‌ها از سوی پلیس مربوط به مسائل اخیر نبوده و به صورت دائمی است.بسیج هم ضابط قضایی است و اگر حكم قضایی داشته باشد می‌تواند نسبت به جمع‌آوری ماهواره اقدام كند. با اینكه استفاده از تجهیزات ماهواره ای جرم است اما مطابق قانون هیچ كس بدون داشتن دستور قضایی، حق ورود به منزل مردم را ندارد و این خود نوعی جرم محسوب می شود.
ندا پاکنهاد / وکیل پایه یک دادگستری

علی فلاح نژاد

 


ماهواره 2

ماهواره 3

ماهواره 4
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 14 بهمن 1389 11:36 ب.ظ

نماینده ساوجبلاغ(محمد حسین نژاد فلاح)و خبر های مرتبط با پست های قبلی(فارسی وان)

سه شنبه 12 مرداد 1389 06:04 ق.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، شهرستان ساوجبلاغ ، خبر ، مذهبی ، عمومی ،

نماینده مجلس: برنامه های صدا و سیما باید کیفی شود

کرج - نماینده مردم شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید به لحاظ کیفی ارتقا یابد.

محمد حسین نژاد فلاح

به گزارش ایرنا، محمدحسین نژادفلاح روز چهارشنبه در نشست مسوولان فرهنگی شهرستان ساوجبلاغ افزود: برای پیشگیری از جذب نوجوانان و جوانان به برنامه های شبکه های ماهواره ای بیگانگان، باید صدا و سیما تغییرات اساسی در برنامه های خود بدهد.
وی اظهار داشت: برنامه های شبکه های ماهواره ای بیگانگان هیچ سنخیتی با فرهنگ ایرانی اسلامی ندارد و با بدآموزی و ناهنجاریهای اخلاقی و رفتاری همراه است.
نژادفلاح گفت: اکنون دشمنان اسلام و انقلاب با سلاح نرم وارد میدان مبارزه با نظام
اسلامی شده اند، درحالیکه برخی مسوولان فرهنگی در داخل کشور در بخش کمی و کیفی برنامه های کاری خود ضعیف عمل می کنند.
وی ادامه داد: گرایش جامعه به سمت ماهواره، آفت اجتماعی است و باید از ادامه این روند جلوگیری شود.
این نماینده مجلس تاکید کرد: با توجه به آثار مخرب اجتماعی شبکه های ماهواره ای،
ضرورت دارد خانواده ها در این زمینه هوشیار باشند.

پیوست به مطالب صدا و سیما و شبکه فارسی وان

جمع آوری مطالب:علی فلاح نژاد

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 7 بهمن 1389 07:04 ب.ظ

نقدی بر شبکه فارسی زبان فارسی وان

سه شنبه 12 مرداد 1389 03:22 ق.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، خبر ، مذهبی ، عمومی ،

 

رابرت مرداک

امروز میخواهم مطلبی در مورد یکی از شبکه های فارسی ماهواره ای که توانسته طرفداران زیادی را از هر قشری به ویژه قشر جوان به خود جلب کند اماده وارائه کنم.

مرداک

شبکه فارسی زبان (فارسی وان(

این شبکه در روز شنبه ۱۰ مرداد ۸۸ برابر اول آگوست ۲۰۰۹ پخش برنامه‌های خود را آغاز کرد. بد نیست در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشیم که دفتر اصلی فارسی وان در هنگ کنگ قرار دارد و مؤسس آن نیز مجموعه رسانه ای «استار» متعلق به میوز کورپوریشن است اما صاحب اصلی این شبکه ماهواره‌ای یک یهودی استرالیایی الاصل است که به «سلطان شیطانی رسانه‌ها» معروف است.

رابرت مرداک کیست؟

وی صاحب حداقل ۶۰ شبکه تلویزیونی به ۱۳ زبان مختلف از جمله موسسه تلویزیونی فاکس Fox ) و شبکه معروف فاکس نیوز)، مجموعه شبکه‌های اسکای(sky) و مجموعه شبکه های استار (مانند استار پلوس، واستار وان(مالک ۱۳۰ روزنامه و مجله معتبر همچون دیلی تلگراف، وال استریت ژورنال، تایمز، ساندی تایمز، نیویورک پست

صاحب امتیاز سایت مای اسپیس (My space) و IGW و سایت‌های اینترنتی فاکس

مالک انتشارات واندر وان که پر تیراژترین انجیل دنیا در این انتشارات به چاپ می‌رسد و انتشارات دیگری همچون هارپرکالینز (Harpercallins)

عمده ترین سهام دار کمپانی عظیم نیوزکورپریشن که بعد از والت دیزنی بزرگترین کمپانی در امور رسانه‌ای دنیاست و ۹ جور رسانه مختلف آن در ۶ زمینه مختلف اطلاع رسانی می کنند.

مالک چند باشگاه ورزشی از جمله تیم بیس بال لس آنجلس داجر  (LA Doger)

مالک نیمی از سهام کمپانی فاکس تولید کننده فیلم‌هایی همچون تایتانیک،

آقا و خانم اسمیت    (Mr and Mrs smith)، سری فیلم های مردان مجهول  (X- Men)، عصر یخبندان  ( Ice Age )،  رباتها  (Robots )،  مجموعه فیلم های جنگ ستارگان (Star wars)  و فیلم روز استقلال  (lndependent Day )

مالک نیمی از سهام تلویزیون کابلی نشنال جئوگرافیک

مرداک در عین حال که هدایت بزرگترین بنگاه‌های خبری را به عهده دارد، پرتیراژترین مجله انگلیسی برای آموزش فساد اخلاقی را نیز اداره می‌کند. این سابقه به خوبی بیانگر آن است که لقب سلطان شیطانی رسانه‌ها لقب برازنده‌ای برای مرداک است.
و

روبرت مرداک که از صهیونیست‌های بانفوذ در جهان است بارها به دخالت در امور دیگر کشورها از طریق شبکه رسانه‌های خود اذعان داشته است که ازمهمترین این کارکردها می‌‌توان به اثرگذاری و هدایت افکار عمومی توسط شبکه فاکس نیوز در جریان جنگ آمریکا علیه عراق اشاره کرد.

حال به بحث در مورد مضامین این شبکه میپردازیم

نکته ای که باید در خصوص سریال های شبکه فارسی وان، مورد توجه قرار گیرد گزینشی بودن آنهاست که از مضامین اشاره شده می توان رویکرد این شبکه را در قبال فارسی زبانان و به طور خاص ایرانیان دریافت. برای مثال، سریال ویکتوریا که تقریباً از آغاز تاسیس فارسی وان از شنبه تا چهارشنبه و در یکی از پربیننده ترین ساعات شب در ایران پخش می شد ، با این که حدود ۲۲ سال پیش ساخته شده است اما به علت این که با برخی مسائل اجتماعی کنونی در کشور ما همچون روابط دختران و پسران نوجوان و نیز گرفتاری های مردان یا زنان شاغل، تناسب دارد، برای پخش از این شبکه انتخاب شده است. در واقع، به علت این که کشور ما در برخی ابعاد فناوری و مدرنیته در مرحله ای عقب تر از دنیای غرب حرکت می کند و نیز به جهت این که عوامل فرهنگی و اجتماعی دیگری همچون مذهب در کشور ما جایگاهی ویژه دارند، تاثیر فناوری، نمودی متفاوت و گاه متاخر با نمود آن در جوامع صنعتی دارد. از این رو شاهدیم که برخی مشکلات و مسائلی که در خصوص تاثیرات مدرنیته در جوامع صنعتی تر مانند آمریکا و در همسایگی آن مکزیک شاهدیم با تاخیری طولانی در جامعه ما نیز نمود پیدا کرده است. از این رو، برخی از مخاطبان سریال ویکتوریا تصور کرده اند که این سریال، سریالی تازه ساخت است در حالی که بیش از دو دهه از ساخت آن نمی گذرد.

سریال های شرقی
به نظر می رسد که متصدیان شبکه فارسی ۱ ذائقه کنونی مخاطبان ایرانی در خصوص علاقه مندی به درام های کره ای، آگاه بوده اند

در واقع، سریال های کره ای نقش دام را برای مخاطبان دارند تا آن ها را با این شبکه آشنا و برای دیدن این شبکه ترغیب کنند. این سریال ها، از فضایی بسیار کلیشه ای در سریال های کره ای تبعیت می کنند که در آن، دائم تعلیقی در یک ارتباط عاطفی مثلثی ایجاد شده است. در سریال های “امپراطور دریا، تاجر پوسان ” و “افسانه جومونگ ” که همگی از شبکه سوم سیما پخش شده اند، مثلث عشقی مشابهی وجود داشت که در واقع پاسکاری های جاری در این مثلث ها یکی از علل اصلی کشش بینندگان به این سریال ها بوده است. در تمام سریال های کره ای پخش شده و در حال پخش از فارسی وان، نیز این فضای تعلیق به چشم می خورد.
اگر چه مضامین سریال های کره ای تا حد زیادی متفاوت از فضای سریال های آمریکایی بوده، با این حال در این سریال ها نیز برخی روابط و رفتارهای رایج در فرهنگ غرب که اکنون به فضای کشورهای شرقی رسوخ کرده به چشم می خورد. در واقع، در بخش مهمی از این سریال ها، فضای قرار گذاشتن (Dating) کره جنوبی به چشم می خورد که به تدریج تحت تاثیر نفوذ فرهنگ آمریکایی، قرار گرفته است و بسیاری از ویژگی ها چنین روابطی را دارد اما با این حال به وقاحت فضای سریال های آمریکایی نیست.

نکته ای که باید به آن توجه زیادی کرد این است که فارسی وان از راه های جدیدالقا در حوزه روانشناسی رسانه استفاده می کند. به طوری که در برنامه های آن سعی می شود موضوعات یکسان و موردنظر خود را به صورت دائم با پخش سریالهای منظم یک ساعت به یک ساعت و در زمان مشخص پخش کند. به این وسیله قصد دارند موضوعات مذکور را جزو فرهنگ روزمره و رفتارها و آداب اجتماعی خانواده ها قرار دهند. اما از آن سو متأسفانه بعضی خانواده ها و افراد توجیه دیدن برنامه های این شبکه و دیگر شبکه های مشابه را تنها برای سرگرمی می دانند که توجیه غیرقابل قبولی است و درنهایت به ضرر این خانواده ها تمام خواهد شد.
متأسفانه به دلیل ناآگاهی مخاطبین از اهداف این شبکه، در حال حاضر شبکه فارسی وان مخاطبین بسیاری را از میان جوانان و به خصوص خانواده‌ها به خود اختصاص داده است.  به واقع فارسی وان تنها یکی از این شبکه های ماهواره ای است که حاوی چنین موضوعاتی است، هزاران هزار شبکه به صورت شبانه روزی درحال تخریب هویت فرهنگی جامعه ما هستند. به طوری که حتی بسیاری از شبکه های ماهواره ای کشورهای حوزه خلیج فارس که داعیه مسلمان بودن دارند از نشان دادن صحنه های زننده و مبتذل ابایی ندارند. این شبکه های جدا از مجموعه کانال های ام بی سی و یا سری شبکه های فاکس عرب است که در آنها هم فیلم های نامناسب به نمایش گذاشته می شوند.

رابرت مرداک صاحب صهیونیست شبکه فارسی۱ ، قصد دارد ۵ شبکه دیگر در کنار فارسی ۱ راه اندازی کند .

این صهیونیست سرمایه دار ، بودجه اولیه ای بالغ بر ۳۰ میلیون دلار برای راه اندازی شبکه های فارسی۲ ، فارسی۳ ، فارسی۴ ، فارسی ۵ و فارسی۶ در نظر گرفته است.
یکی از این شبکه ها قرار است با پخش برنامه هایی مخصوص رده سنی کودکان فعالیت هدفمند و مغرضانه خود را در سطح خردسالان پیش ببرد.
در همین حال به گفته کارشناسان ، مسئولان فارسی ۱ می کوشند با فرهنگ سازی غلط و عادی سازی مسایل غیر اخلاقی در جامعه مسلمان و متمدن ایران بنیان خانواده را در ایران متزلزل کنند.
ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته ، ترویج و عادی جلوه دادن خیانت خانوادگی ، بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین ، عادی جلوه دادن رابطه خارج از ازدواج ، هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و مؤثر ، عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران ، تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده ، ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج ، ترویج فمینیسم و کم رنگ کردن نقش مرد  ، مخدوش کردن رابطه فرزندان در خانواده ، ترویج خشونت در جوانان و نوجوانان از طریق پخش موزیک ویدئوهای خاص ، پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان را از موضوعات این شبکه است .

همچنین ذکر این نکته هم به تمام خانواده های ایرانی ضروری است که حدود ۸۰ درصد برنامه های شبکه های ماهواره ای امروزه به مسائل مبتذل اختصاص دارند، مسائلی که بیان آن در فضای خانواده ایرانی جزء خط قرمزها و حریم های اخلاقی است امروزه در این شبکه ها به راحتی به نمایش گذاشته می شود و حریم ها را به راحتی می شکند و به واقع این موضوع بر هیچ خانواده ای به خصوص والدین خانواده های ایرانی پوشیده نیست که در صورت فرو ریختن شاکله این حریم های اخلاقی و عادی شدن آنها چه فاجعه ای در انتظار آن هاست. پس در اینجا بخشی از بار مسئولیت هم به دوش خانواده هاست که به گونه ای رفتار کنند که حاصل تمام عمرشان یعنی فرزندانشان با چند شبکه ماهواره ای غربی از مسیر صحیح فرهنگی و اجتماعی جامعه منحرف نشوند.

آدرس سایت های مرتبط با این خبر...

http://www.daypress.ir/fa/pages/?cid=4507

http://www.sook.ir/viewnews.aspx?id=5572

http://saharnews.ir/view-11786.html

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 14 مرداد 1389 11:22 ب.ظ

فارسی وان چیست و کیست؟

یکشنبه 10 مرداد 1389 02:00 ق.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: الکترونیک ، خبر ، مذهبی ، فرهنگی ، عمومی ،
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -

عکس های مذهبی

چهارشنبه 6 مرداد 1389 09:09 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، مذهبی ، عمومی ، عاشقانه ،

دلم گرفته بود،گفتم چند تا عکس بذارم...

برای دیدن ادامه عکسا برین تو ادامه مطلب...

امام حسین


صاحب الزمان


ادامه مطلب

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 17 مرداد 1389 03:01 ق.ظ

پیشنهاد مذاکره فارسی1 با ایران

چهارشنبه 6 مرداد 1389 12:37 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، عمومی ،

 

گروه رسانه ای موبی به عنوان یك مجموعه مسلمان و معتقد به یكسری ارزش های اسلامی و انسانی شدیداً ناراحت است و نگرانی هایی خود را از طریق مصاحبه با شما رسماً اعلام می كنیم..

ماهنامه مدیریت ارتباطات نوشت:

حاجی كمیل، مشاور ارشد و مدیر هماهنگی گروه رسانه ای موبی، مالک اصلی شبکه «فارسی ۱» از پیشنهاد مدیران این شبکه جنجالی ماهواره برای گفت وگو با مدیران جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی در گفت وگوی مشروح با ماهنامه مدیریت ارتباطات در خصوص بازار هدف این شبکه ماهواره ای گفت: بازار هدف ما به عنوان یك رسانه فارسی زبان، سه كشور ایران، افغانستان و تاجیكستان است. شبكه ما در افغانستان شناخته شده است اما تا به حال نتوانسته ایم در تاجیكستان بیننده آنچنانی جذب كنیم. مجموع بیننده های ما در افغانستان، تاجیكستان و بخش هایی از پاكستان در حدود ۹ میلیون نفر است ولی درایران در حدود ۳۰ تا ۳۵ میلیون بیننده در ۲۴ ساعت داریم كه این یك رقم بالایی است.

از رسانه های ایران شکایت کردیم

وی در خصوص ارتباطات این شبکه با شبکه های سرمایه گذاری یهودی از جمله «روپرت مورداک» نیز گفت: «گروه رسانه ای موبی به عنوان یك مجموعه مسلمان و معتقد به یكسری ارزش های اسلامی و انسانی شدیداً ناراحت است و نگرانی هایی خود را از طریق مصاحبه با شما رسماً اعلام می كنیم. اتهام بستن به یك مسلمان و آن هم ارتباط با مجموعه ای از یهودی ها یك گناه كبیره است. ما مسلمان هستیم و معتقد به ارزش های اسلامی. آنچه كه ما مسلمانان در ایران و افغانستان و به طور كلی در جهان اسلام را به هم متصل می كند، دغدغه ها و اهداف مشترك هست و باید باشد. دغدغه ما به هرحال وجود و حضور صهیونیسم است و ما نگران وضعیت فلسطین هستیم. فلسطین دغدغه مشترك مسلمانان و هدف مقدسی برای ماست. ما اتهام همكاری با یهودی ها كه از طریق برخی رسانه ها مطرح می شود را هتك حرمت خود می دانیم و این موضوع را از طریق سفارت ایران در افغانستان پیگیری كردیم و از شبكه ها و رسانه هایی كه این اتهام ها را به ما بستند، رسماً گله مند هستیم و شكایتی را هم به سفارت ایران در كابل تحویل داده ایم. ما در ابتدای تأسیس مورد اتهام قرار گرفته ایم كه وابسته به جمهوری اسلامی ایران هستیم، سپس مورد اتهام قرار گرفتیم كه وابسته به جنبش سبز هستیم و در این اواخر هم متهم می شویم كه وابسته به مجموعه ای از یهودی ها هستیم كه در واقع من همه اینها را شدیداً تكذیب می كنم. ما به عنوان یك رسانه مستقل این را برای خود عار می دانیم كه وابستگی به هر مجموعه ای از داخل یا خارج داشته باشیم. رسانه ها اگر قرار است كسی را متهم كنند، باید براساس اسناد و شواهد عمل كنند. هیچ اسنادی مبنی بر وابستگی ما به هیچ گروهی وجود ندارد. من فكر می كنم بخش عمده ای از نگرانی ها درباره فارسی وان حتی در سطح مخاطبان به همین اتهام ها مربوط است

حاضریم فارسی وان رسانه مشترک ایران-افغانستان شود

حاجی کمیل با بیان اینکه «ما به هیچ وجه قصد هیچ گونه تهاجمی را نداریم»، تصریح کرد: «البته نگرانی های بر حق ملت شریف ایران و مسؤولان ایرانی را درك كردیم و به آن احترام می گذاریم. اینها برای ما آموزنده است و ما آماده هستیم و این روحیه انعطاف پذیری در بین ما وجود دارد كه این نگرانی ها را برطرف كنیم

وی گفت: «پیشنهاد ما به عنوان یك راه حل این است كه بیاییم فارسی وان را به یك رسانه مشترك تبدیل كنیم. چرا بیاییم همدیگر را تخریب كنیم؟ بیاییم با یكدیگر تفاهم و همكاری كنیم. به اصطلاح رسانه های ایران، ما منحرف شدیم و منحرف كننده هستیم. لطفاً صداوسیما، وزارت محترم ارشاد و نهادهای فرهنگی بیایند ما را هدایت كنند. ما این آمادگی را داریم كه هر آنچه را كه مایه نگرانی است و هر سوژه ما كه ضد ارزشی هست را برداریم، حذف كنیم و برنامه های مشتركی را جایگزین كنیم. ما اعلام می كنیم این آمادگی را داریم كه با صداوسیما برنامه های مشترك تولید كنیم. ما این آمادگی را داریم كه مثلاً به جای «ویكتوریا» بیایم سریال مولانا را بسازیم، به جای سریال «همسایه ها» بیاییم از زندگی رودكی، سنایی و سایر مشاهیر بزرگ ایران مستندسازی و سریال سازی كنیم. اگر واقعاً این نگرانی ها برحق است كه هست، سازمان ها و نهادهای فرهنگی داخل ایران بیایند با ما همكاری كنند. این كار دو فایده دارد؛ اول اینكه ما هدایت می شویم و دوم اینكه ما ثابت می كنیم به هیچ گروه و سازمان خارجی وابسته نیستیم و یك مجموعه مستقل هستیم. ما این توانمندی را درخود داریم كه با صداوسیما یك همكاری مشترك را آغاز كنیم، آنهم بر اساس یك تفاهم نامه

ما به مناسبت های مذهبی احترام می گذاریم

مدیر هماهنگی شرکت رسانه ای موبی در بخش دیگری از این گفت وگو اظهار داشت: «ما حاضریم سریال هایی كه باعث نگرانی مقامات ایران است را حذف كنیم اما زمانی این كار را می كنیم كه یك تفاهم وتوافقی صورت بگیرد. حداقل باید جایگزینی برای پخش به جای این سریال ها انتخاب شود. اگر این طور نشود، ما چیزی برای پخش نداریم. چه چیزی را پخش كنیم؟ ما آمادگی این را داریم كه از امروز مذاكرات خود را آغاز كنیم. جذابیت های فرهنگی و توریستی بسیاری در ایران وجود دارد، ما مفاخر و مشاهیر مشتركی داریم كه می توانند زمینه های بسیار خوبی برای همكاری مشترك دارند. متأسفانه به فارسی وان همیشه با دید منفی نگاه شده است كه ناشی از همان اطلاعات غلط است. ما تمام مناسبت های مذهبی را رعایت كردیم، از روزی كه تلویزیون را تأسیس كردیم، احترام به مناسبت های مذهبی به عنوان یك اصل در كار ما وجود داشته است. چون ما مسلمان هستیم. ما برای اولین بار به عنوان یك شبكه ای كه از خارج ایران پخش می شود، در اذان «علیاً ولی الله» را گذاشتیم؛ آن هم از كجا، از قلب یك كشور عربی كه مجموعه ای از وهابیت هم در این كشورهای عربی فعال هستند

تکذیب وابستگی به مرداک

حاجی کمیل در خصوص ارتباط این شبکه ماهواره ای با مورداک نیز گفت: «اتفاقاً من مورداك را زمانی شناختم كه نامش را از طریق رسانه های ایران شنیدم. قبل از آن من شناخت خوبی از مورداك نداشتم. بعد یك مقدار تحقیق كردم تا ببینم قضیه چیست و این مورداك كیست. بعد متوجه شدم كه به عنوان بزرگترین امپراطور رسانه در دنیا مطرح است و متوجه شدم كه اتهام بستن ما به مورداك مثل این می ماند كه فلان بقالی كوچك سر كوچه مال فلان رئیس جمهور است؛ یعنی ما در این حد كوچك هستیم.... ما وابستگی به مورداك را تكذیب می كنیم و هیچ وابستگی به هیچ ارگان یا گروه سیاسی هم نداریم... اجازه بدهید اینجا توضحیات بیشتری هم بدهم. ببینید ۵۰ درصد سهم شبكه فارسی وان متعلق به گروه رسانه ای موبی و ۵۰ درصد آن متعلق به شركت استار است. ما با شاخه هند شبكه استار مشاركت داریم. شاخه هند استار با شاخه هنگ كنگ مشاركت دارد و در حقیقت یكی از بخش های شریك شریك شریك ما با فاكس نیوز (شبكه تلویزیونی آمریكایی متعلق به مورداك) شراكت دارد كه ربطی به ما ندارد. ما هرگونه رابطه مستقیم و غرض آلود را با مجموعه مورد اشاره شما تكذیب می كنیم....»

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 6 مرداد 1389 12:45 ب.ظ

خصوصیات یاران امام زمان(عج)

دوشنبه 4 مرداد 1389 06:34 ب.ظ

نویسنده : علی فلاح نژاد
ارسال شده در: فرهنگی ، شهرستان ساوجبلاغ ، مذهبی ، عمومی ، علمی ، عاشقانه ،

در روایات ویژگى‏هاى زیادى براى یاران حضرت مهدی(علیه‌السلام) شمرده شده كه برخى مربوط به ویژگى‏ها و صفات ظاهرى و جسمانى است و برخى دیگر مربوط به خصایل اخلاقى و روحى .

خصایص روحى
شاید بتوان گفت: كه مهم‏ترین ویژگى یاران امام(علیه‌السلام) این است كه آنها مصداق كامل «اولیاء الله» (دوستان خدا) هستند. در قرآن كریم مى‏فرماید:
"
ألا إنَّ اَوْلیاءَ اللهِ لا خَوْفٌ عَلَیهم وَ لا هُمْ یحزنون"(1)؛ آگاه باشید كه بر دوستان خدا بیمى نیست و غمگین نمى‏شوند.
این كه كسى از هیچ چیز ترسى به دل راه ندهد و اندوهگین نشود تنها زمانى امكان‏پذیر است كه جز خدا نبیند و جز به او نیندیشد. این اوج كمال آدمى و بالاترین مرتبه‏اى است كه یك انسان مى‏تواند بدان دست یابد.
امام صادق(علیه‌السلام) مى‏فرماید: خوشا به حال شیعیان قائم كه در زمان غیبتش منتظر ظهور او و فرمانبردارش هستند، آنان اولیاى خدا هستند، همانها كه نه ترس آنها را فرا مى‏گیرد و نه اندوهگین مى‏شوند.(2)
یاران قائم همچنان ‏كه در بالاترین درجه تقوا و پرهیزگارى قرار دارند، از نظر كمال علمى نیز در بالاترین درجه قرار گرفته و از جام حكمت الهى و معرفت دینى، چنانكه باید، سیراب شده‏اند. حضرت على(علیه‌السلام) در این باره مى‏فرماید:
...
پس گروهى در آن فتنه‏ها صیقلى مى‏شوند، مانند صیقل دادنی که آهنگر به شمشیر می‌دهد، دیده‏هاى آنها به نور قرآن جلا داده و تفسیر در گوش‌هایشان جا گرفته ‏شود. در شب، جام حكمت را به آنها بنوشانند بعد از این كه در بامداد هم نوشیده باشند.(3)
خلاصه این كه یاران قائم در چنان مرتبه‏اى از زهد و تقوا و علم و معرفت قرار دارند كه همه كائنات در برابر آنها سرِ تسلیم فرود مى‏آورند و زمین و آسمان به وجود آنها افتخار مى‏كند.و امیرالمونین (علیه‌السلام) شوق دیدن روی آنها را دارد (آه آه شوقا الی روئیتهم)

امام صادق(علیه‌السلام) مى‏فرماید: خوشا به حال شیعیان قائم كه در زمان غیبتش منتظر ظهور او و فرمانبردارش هستند، آنان اولیاى خدا هستند، همانها كه نه ترس آنها را فرا مى‏گیرد و نه اندوهگین مى‏شوند.

امام باقر(علیه‌السلام) مى‏فرماید: گویى كه یاران قائم را مى‏بینم كه شرق و غرب (جهان را) در نوردیده‏اند. همه‏ چیز در برابر آنها سرِ تسلیم فرود مى‏آورد حتى درندگان زمین و آسمان به دنبال خشنود ساختن آنها هستند. قطعه‏اى از زمین به قطعه دیگر مباهات كرده و مى‏گوید: امروز مردى از یاران قائم از من گذر كرده است.(4)

ویژگى‏هاى جسمانى
یاران امام مهدى(علیه‌السلام) از نظر صفات جسمى و نیروى بدنى سرآمد روزگار بوده و كسى را یاراى مقابله با آنها نیست. امام صادق(علیه‌السلام) در وصف توان بدنى یاران قائم(عج) مى‏فرماید:
لوط (علیه‌السلام) كه مى‏فرمود: «اى كاش در برابر شما قدرتى مى‏داشتم یا مى‏توانستم به تكیه‏گاهى استوار پناه ببرم»(5) در آرزوى نیرو و توان قائم (عج) و به یاد قدرت و استوارى یاران او بود، زیرا به هر كدام از آنها قدرت چهل مرد داده شده و قلب آنها محكمتر از پاره‏هاى آهن است. اگر به كوه‌هایى از آهن برخورد كنند آنها را از جا بر مى‏كنند و شمشیرهاى آنان از حركت باز نمى‏ایستد، مگر زمانى كه خداوند(عزوجل)، خشنود شود.(6)


چقدر حیف است که ما از یارانش نباشیم.


امام زمان

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 14 بهمن 1389 11:33 ب.ظتعداد کل صفحات : 2 1 2